ÖMÜR GÖKSEL VE ANKARA BÜYÜKŞEHİR KENT ORKESTRASI

1942 yılında İstanbul’da doğan Ömür Göksel, 13 yaşında Galatasaray genç takımında futbol oynamaya başladı. Bir ses yarışmasında Türkiye Ses Kralı oldu. 1963’de üniversite için Almanya’ya gitti. 1965’de dört dilde, yaklaşık 1000 şarkılık repertuarla profesyonel şarkıcılığa başladı. 1969’da “Mutluluk”, 1972’te “Sevemem Artık”, 1975’te de “Yanıyorum” şarkılarıyla Altın Plak kazandı. 1970’te Hülya Demir ile evlendi ve iki çocuğu oldu. Yetmişli yıllarda söylediği şarkılarla ünlendi ve Kadife Sesli Romantik Prens lakabıyla anılmaya başlandı. 1979’da Avrupa ve Amerika’daki Hilton otellerinden aldığı tekliflerle müzik yaşamına yurt dışında devam etti. İtalya, Amerika ve Almanya’da şarkılar söyledi, 1997 yılında yurda döndü. 2000 yılından itibaren üç yıl gazetede köşe yazarlığı yaptı. Samanyolu TV’de “Bir Ömür” adlı programı 73 hafta sundu. 2002-2004 yıllarında Antalya’daki 5 yıldızlı otellerde çeşitli dillerde performanslar sundu. 2005 yılında “Bir Ömür” ve “Meydan Okuyorum Yıllara”, 2006’da da “A Touch of Quality” albümlerini çıkardı. Tamamı İngilizce olan bir albümle 28 yıl aradan sonra yeniden müzik listelerinde bir numaraya yükseldi. 2006’da “A Touch of Love”, 2007’de “Music for Lovers”, “A Touch of Latin”, 2008’de “Ömürlük Şarkılar” albümlerini çıkardı . 2010’da “A Touch of Disco” ve 2011’de “A Touch of Amore” albümlerini çıkaran sanatçı, TRT Radyo1’de “Müzikle Bir Ömür” programını hazırlayıp sunmakta. 18. Caz Festivalinde de bizlerle beraber olan sevgili Ömür Ağabeyin, 20. yılımızda bizleri tekrar onurlandırdığı ve kıymet verip mütevaziliğini sunduğu için, önünde saygı ve minnetle eğiliyoruz.

Ömür Göksel who was born in Istanbul in 1942, started to play at Galatasaray young football team. In a voice competition he was awarded as Turkey’s voice king. In 1963, he went to Germany for the university education. In 1965, he started as a professional singer with a 1000-songs repertoire in 4 languages. He won the Golden Record in 1969, with “Mutluluk”, in 1972 with “Sevemem Artık”, and in 1972 with “Yanıyorum”. In 1970, he married Hülya Demir and they had 2 kids together. In the 70’s, he became famous with the songs he singed and named as the Velvet Voiced Romantic Prince. In 1979, he got offers from Hilton Hotels in both Europe and America, then continued his career abroad. He worked in Italy, USA and Germ he wrote a column in a newspaper for 3 years. He presented the TV show “Bir Ömür” for 73 weeks in Samanyolu TV. Between 2002-2004, he worked in 5-star hotels to perform in different languages. He released the albums “Bir Ömür” and “Meydan Okuyorum Yıllara” in 2005, and “A Touch Of Quality” in 2006. He became the number one in music lists once more after 28 years, with an all English album. He released “A Touch of Love”, “Music for Lovers”, “A Touch of Latin”, “Ömürlük Şarkılar” albums in 2006, 2007, 2008, respectively. The artist who released the album “A Touch of Disco” in 2010 and “A Touch of Amore” in 2011, prepares and presents the radio show “Müzikle Bir Ömür” in TRT Radyo 1. We revere dearest Brother Ömür with respect and thankfulness who also was with us at the 18th Jazz Festival, for honoring us once again at our 20th year and for acting in

KEMAL GÜNÜÇ ŞEF

Ankara Kent Orkestrası’nın şefliğini üstlenen Kemal Günüç, Ankara Devlet Konservatuarı Kompozisyon Bölümü mezunu. Günüç, besteci
ve orchestra şefi olarak Avrupa’da ve Amerika’da uluslararası bir çok yarışma ve etkinliklere katılmış, ödülleri olan başarılı bir şef. Ülkemizde de çok sayıda belgesel, tiyatro ve opera projesinin müziklerini besteleyen Günüç, halen farklı projelerde müzik direktörlüğü görevini sürdürüyor. Son olarak Göbeklitepe Konçertosu’nu besteleyerek, piyanist kimliğiyle kendi triosu ve İzmir Devlet Senfoni Orkestrası ile birlikte bu eseri seslendiren Günüç, özellikle senfonik eserler bestelemedeki hünerini sıklıkla ortaya koyan özel bir şef.

The City Orchestra has been conducted by Kemal Günüç. Graduated from Ankara State Conservatory with a degree in composition, Kemal Gürüç participated in a number of competitions and events in the U.S.A. and Europe. Mr. Günüç has been entitled to international awards and achievements as a composer and a conductor. As well as being a recognized composer of the musics of so many documentary, opera and theatre projects that are widely performed within the country, he currenly takes part as a musical director in various projects. Being a special conductor with a talent of composing especially symphonic pieces, he composed the Göbeklitepe Concerto lately and performed it as a pianist with his trio and İzmir State Symphony Orchestra.