ŞENOVA ÜLKER QUINTET

Ankara Devlet Konservatuvarı ve MSGSÜ “mezunu olan sanatçı, İ.D.Senfoni Orkestrası’nda Trompet Grup Şefi olarak görev yapıyor. İstanbul Üniversitesi ve Mimar Sinan GS Üniversitesi Devlet Konservatuvarları’nda toplam 15 yıl öğretmenlik yaptı. Daha öğrencilik yıllarında caz çalmaya başladı, Emin Fındıkoğlu’ndan caz teorisini öğrendi.

1990’lı yıllarda Önder Focan ile “Erken” ve “Sekiz” adlı iki albüm yaptı. 1996 yılında genç müzisyenlerden oluşturduğu “Şenova Ülker Big Band”ı 1,5 yıl yönetti. 1998 yılında katıldığı “Pasaporte Latino”grubunda Kübalı müzisyenlerle çaldı ve “Latin Türküler” adlı albümü oluşturdu. Sayısız yerli ve yabancı sanatçıyla çalan ve solist olarak sıradışı albüm kayıtları bulunan sanatçı, ŞAL / Kemik3 adlı Brass Section ile stüdyo ve albüm çalışmalarına devam ediyor. 2002 yılında kurulan ve gün geçtikçe müzik milli takımına dönüşen “İstanbul Süperband”in kurucu üyesi ve solist trompetçisi olarak sahne alıyor.
Şenova Ülker Quintet; Burak Dursun-trombon, Uraz Kıvaner-piyano, Anıl Deniz-kontrbas, Fırtına Kral-davul ve Şenova Ülker’den-trompet oluşuyor..

He graduated from Ankara State Conservatory and Mimar Sinan Fine Arts University. He currently holds the duty as the principal trumpetist at Istanbul State Symphony Orchestra. Ülker taught for 15 years at Mimar Sinan Fine Arts University and Istanbul University State Conservatories. He started his jazz performances during his student years, also worked on jazz theory with Emin Fındıkoğlu.Ülker has made two albums with Önder Focan in the ‘90’s, titled “Early” and “Eight.” In 1996, he formed the “Şenova Ülker Big Band;” and conducted this orchestra for 1,5 years. In 1998 he joined the band, “Passaporte Latino,” performed with Cuban musicians and created the album, “Latin Türküler.” He performed and played as a soloist in phenomenal albums with countless local and foreign musicians. He continues to participate in studio recordings and album projects for Bone3 Brass Section. He also performs with “Istanbul Superband” –jazz music’s national team- as a solo trumpetist and the founding member.
Şenova Ülker Quintet is composed of Burak Dursun-trombone, Uraz Kıvaner-piano, Anıl Deniz-contrabass, Fırtına kral-drums, and Şenova Ülker-trumpe